Reklama

Janusz Korwin-Mikke rezygnuje z Europarlamentu. Ogłosił to w Katowicach

Fot. Paweł Jędrusik.

Grzegorz Żądło
Podczas konferencji prasowej w Katowicach Janusz Korwin-Mikke ogłosił, że w najbliższym czasie zrezygnuje z zasiadania w Parlamencie Europejskim. Tłumaczy, że chce się skupić na polityce krajowej, bo jego głos w Europie nie jest słyszany.

Lider partii Wolność zamierza kandydować w wyborach na prezydenta Warszawy. W Europarlamencie zastąpi go Dobromir Sośnierz, który w przeszłości kandydował w wyborach na prezydenta Katowic. Prywatnie jest synem Andrzeja Sośnierza, wybranego do sejmu z lis Prawa i Sprawiedliwości. – Czuję się na wygnaniu w Brukseli, w Strasburgu, jak się czuł kiedyś Mickiewicz i postanowiłem wrócić do Polski, bo człowiek, który jest w Brukseli nie jest w Polsce szanowany, słusznie zresztą. Nikt się z kimś takim nie liczy – powiedział Korwin-Mikke.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij