Reklama

Inwestor ujawnia plan dla kamienic przy Dworcowej

Grzegorz Żądło
TYLKO U NAS Basen na dachu, odnowione elewacje i nowa ulica, która połączy Mariacką z Dyrekcyjną. Właściciel siedmiu kamienic przy ul. Dworcowej chce je zrewitalizować.  Jeśli plan zostanie zrealizowany, powstanie zupełnie nowa przestrzeń w centrum miasta.

Kamienice przy Dworcowej 3 (tak są adresowane wszystkie budynki) kilka miesięcy temu kupiła od PKP firma Epione Sp. z o.o. Do tej pory kojarzona była głównie z branżą medyczną. Teraz jej właściciele chcą mocniej wejść w rynek nieruchomości.

Zadanie mają trudne, bo do zrewitalizowania jest duży fragment ulicy, która ma się stać kolejną wizytówką Katowic. Władze miasta zapowiedziały, że będzie tu zupełnie nowa przestrzeń z ograniczonym ruchem samochodów (więcej czytaj TUTAJ). Kilka dni temu ogłoszone zostały wyniki warsztatów na koncepcję zagospodarowania Dworcowej i Mariackiej Tylnej (czytaj o tym TUTAJ).

Właściciele 7 kamienic po północnej stronie Dworcowej chcą się w te plany wpisać. Planują kompleksową modernizację budynków.

Nowa ulica DworcowaWśród głównych założeń są szklane wykończenie najwyższej kondygnacji, odbudowa kopuły na narożnej kamienicy Dworcowa/Dyrekcyjna i nowe elewacje. Najciekawsze rzeczy mają się jednak wydarzyć w podwórkach. Inwestor i architekt chcą stworzyć nową wewnętrzną ulicę, którą można będzie przejść z ul. Mielęckiego do ul. Dyrekcyjnej i ul. Dworcowej. – Na zapleczu kamienic chcielibyśmy wykreować przestrzeń przeznaczoną na funkcje kulturalne i gastronomiczne. Do tego konieczne są wyburzenia oficyn i przearanżowanie podwórek – mówi Zbyszek Koziarski, którego pracownia przygotowuje projekt.

To jednak nie wszystko (więcej na kolejnej stronie, na której znajdują się również dodatkowe wizualizacje).

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. mirekk Czerwiec 15, 2016 at 9:38 pm - Odpowiedz

    I to jest dobra koncepcja!

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij