Reklama

Gwiazdy spadną w sobotę. Planetarium zaprasza na noc perseidów

Ł. K.
Najmniejsze są wielkości ziarnka piasku, a największe mniej więcej takie, jak orzech włoski. „Spadające gwiazdy” będzie można podziwiać wspólnie w Parku Śląskim. Na spektakl na niebie zaprasza Planetarium.

„Spadające gwiazdy” to tak naprawdę meteory. Deszcze perseidów można zaobserwować co roku od 17 lipca do 24 sierpnia. Jednak najwięcej powinno ich być właśnie w sobotę, 12 sierpnia. Dokładniej w nocy z soboty na niedzielę, między 2 a 3 w nocy. W ciągu godziny może spaść nawet 100 „gwiazd”. Jeśli niebo nie będzie zachmurzone, to spektakl na niebie powinien się udać. Dobrym punktem obserwacyjnym jest Park Śląski. Wokół planetarium można rozłożyć koce lub leżaki. Warto też przygotować jakiś prowiant. Wspólne podziwianie „spadających gwiazd” przed planetarium rozpocznie się o godz. 21 opowieścią na temat tego, co można zaobserwować na niebie oraz samych perseidów.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij