Reklama

Francuska muzyka na żywo w Nikiszowcu

fot. Magdalena Hueckel

Ł. K.
Zabytkowy budynek i barokowa muzyka. To ostatnia w tym sezonie okazja do posłuchania zespołu Extempore, kolejna dopiero pod koniec roku. Tym razem w repertuarze kompozycje mistrzów baroku z Francji. Oprócz muzyki, posłuchać będzie można o historii dawnego magla. Wszystko to za darmo.

To będzie wieczór historii. Nie tylko muzycznej, ale również związanej z Katowicami. W zabytkowym budynku Działu Etnologii w Nikiszowcu (ul. Rymarska 4) zagra trio, które już wiele razy występowało przed katowicką publicznością. Będzie to okazja do posłuchania utworów francuskich mistrzów muzycznego baroku i dodatkowo do poznania lepiej samego budynku tzw. dawnego magla. Podczas koncertu usłyszeć będzie można dzieła czterech kompozytorów: Jean-Féry Rebela, Antoine Forqueraya, Georga Muffata i Jean Philippe Rameau. Zespół Extempore w składzie: Małgorzata Malke (skrzypce), Anna Firlus (klawesyn) i Krzysztof Firlus (viola da gamba) rozpocznie swój występ w piątek, 14 lipca, o godzinie 17. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij