Reklama

Dziś manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej na Rynku w Katowicach

Fot. archiwum.

G. Ż.
Młodzież Wszechpolska będzie dziś protestować na Rynku w Katowicach. Prezydent Katowic próbował zablokować zgromadzenie, ale jego decyzję uchylił Sąd Okręgowy. Dzisiejsza manifestacja to poniekąd zemsta MW na Marcinie Krupie, który dwa tygodnie temu rozwiązał marsz narodowców.

O zgodę na zorganizowanie manifestacji wystąpiła ta sama osoba, która była wnioskodawcą marszu sprzed dwóch tygodni. Kiedy wniosek trafił do urzędu miasta, prezydent Katowic rozpatrzył go negatywnie. Jako powód podał organizację w tym samym czasie na Rynku dwóch wystaw i mappingu. Jednak tak naprawdę Marcin Krupa nie chciał po prostu dopuścić do propagowania nacjonalizmu. Sąd Okręgowy uchylił jego decyzję i stwierdził, że wolność zgromadzeń to prawo konstytucyjne, nawet jeśli prezentowane treści są kontrowersyjne. Sędzia dodał także, że wymienione przez prezydenta wydarzenia (głównie wystawy) w żaden sposób nie będą kolidowały z manifestacją MW. Ta rozpocznie się o godz. 15 na placu przed budynkiem Rynek 1.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij