Reklama

Dzień wody w Katowicach bez otwarcia fontanny

Tak wyglądały obchody Światowego Dnia Wody w zeszłym roku.

Redakcja
Obchody Światowego Dnia Wody w Katowicach tym razem bez uruchomienia fontann. W środę na Rynku odbędzie się happening, w którym wezmą udział dzieci. Pojawią się też darmowe atrakcje dla każdego.

Prawie rok temu fontanna na Rynku, tzw. sztuczna Rawa, została uruchomiona po zimowej przerwie z okazji Światowego Dnia Wody. Tym razem to się nie uda. Z powodu niskich temperatur otwarcie sztucznej Rawy trzeba przełożyć. Poza tym program obchodów dnia wody nie ulegnie zmianie. Na Rynku przygotowane zostaną gry i zabawy. Będzie można napić się wody z zabytkowego saturatora lub wykonać nadruk na torbie z tegorocznym hasłem – „Przyroda dla Wody”. Każdy będzie mógł zabrać potem torbę ze sobą. W trakcie wydarzenia odbędzie się też happening pod nazwą „Wodopój”. Scenografią dla happeningu będą prace plastyczne przygotowane wcześniej przez uczniów katowickich szkół. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dzień wody w Katowicach potrwa od 10 do 12.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij