Reklama

Duża impreza sportowa przyjedzie do Katowic

Ł. K.
W Spodku będzie kilkanaście boisk, a w MCK zaplecze treningowe dla zawodników z całego świata. Przyjadą tu, żeby powalczyć o tytuł mistrza świata. Międzynarodowa Federacja Badmintona zadecydowała, że Katowice będą gospodarzem turnieju za 2 lata.

Dwa tygodnie temu do miasta przyjechał przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Badmintona (Badminton World Federation), a wczoraj zapadła decyzja. Katowice okazały się lepsze niż duńskie miasto Kolding.- Duże wrażenie zrobiła nasza infrastruktura sportowa, transportowa i konferencyjna. Co najważniejsze, nasze miasto wywarło ogólnie bardzo pozytywne wrażenie na przedstawicielu BWF. Podkreślał on także, że naszym atutem jest duże doświadczenie w organizowaniu międzynarodowych wydarzeń – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. Do Katowic przyjadą najlepsi zawodnicy badmintona na świecie. Mistrzostwa Świata seniorów w tej dyscyplinie będą wymagały odpowiednich przygotowań. Powstanie 14 boisk do badmintona, a część Międzynarodowego Centrum Kongresowego ma służyć jako zaplecze treningowe dla graczy. Dodatkowo miasto będzie musiało zorganizować cykl imprez towarzyszących turniejowi. Mają z nich skorzystać dzieci, młodzież i seniorzy. Dokładna data mistrzostw w Katowicach nie jest jeszcze znana. Wstępnie ustalono, że turniej miałby się odbyć na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku.

Na razie nie wiadomo ile Katowice zapłacą za organizację MŚ.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. ROBERT Listopad 17, 2017 at 11:32 pm - Odpowiedz

    Skoro Katowice tak mocno dotują sport i kulturę , to może Panie Krupa zorganizować Targi erotyczne. Wszak mamy dobre do tego miejsce – Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

  2. john galt Listopad 17, 2017 at 11:19 pm - Odpowiedz

    Katowiczanie nie mogą się już doczekać mistrzostw świata w cymbergaja.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij