Reklama

Dni Szopienic już w ten weekend

Podczas Dni Szopienic odbędą się m.in. animacje dla dzieci.

Łukasz Kądziołka
Mieszkańcy przemaszerują ulicami dzielnicy. Będą koncerty, pokazy, ogniste i muzyczne widowiska. Na scenie zobaczyć będzie można m. in. wokalistę, który współpracował z Piotrem Rubikiem. W weekend będą świętować Szopienice.

Wydarzenie rozpocznie sobotni występ orkiestry dętej KWK Wieczorek na placu przy ul. Wiosny Ludów. Stamtąd ruszy przemarsz dzieci i młodzieży do Parku Olimpijczyków. To tam zaplanowano główne wydarzenia XXI Dni Szopienic. Na scenie swoje talenty zaprezentują uczniowie szopienickich szkół. W międzyczasie mieszkańcy zmierzą się w konkursie kulinarnym „Szopienickie maszkety” i będą mogli wymienić się książkami. Później odbędą się animacje dla dzieci, a od godziny 15 koncerty. Wystąpią m.in. Michał Gasz (laureat „Szansy na sukces” i wokalista Piotra Rubika) i Jacek Silski. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy odbędzie się pokaz tańca z ogniem.

Dni Szopienic to nie tylko święto dzielnicy, ale również okazja do uczczenia 95. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Polski. W niedzielę o godzinie 16 w Parku Olimpijczyków odbędzie się widowisko muzyczne z udziałem śląskich artystów. To tylko cześć atrakcji zaplanowanych na najbliższy weekend. Impreza rozpoczyna się o godzinie 12 w sobotę. Udział w niej jest darmowy. Pełny program można znaleźć TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij