Reklama

Catering dietetyczny – co powinieneś o nim wiedzieć?

Catering dietetyczny dostępny jest już nie tylko w dużych aglomeracjach. Wiele firm otwiera swoje główne siedziby, bądź ten filie w mniejszych miejscowościach. Wszystko to za sprawą stale rosnącej popularności diety pudełkowej, która utożsamiana jest ze zdrowym odżywianiem.

Dieta pudełkowa – warianty diety

Wiele osób, które są przeciwne diecie pudełkowej twierdzi, że wszyscy z niej korzystający muszą spożywać takie same posiłki. Zarzucają jej również brak różnorodności w proponowanym menu. Okazuje się jednak, że prawda wygląda inaczej. Mianowicie firmy zajmujące się przygotowaniem i dowozem jedzenia w pudełkach dbają o to, by w ich ofercie widniały przynajmniej trzy warianty diet, które można jeszcze dodatkowo modyfikować. Zazwyczaj przyjmuje się, że jedna dieta jest uniwersalna, natomiast pozostałe dostosowują się do przekonań, np. co do jedzenia mięsa. Zamawiający ma wpływ na to, ile posiłków dziennie będzie otrzymywał, a także na dzienną ilość przyjętych kalorii. Oczywiście proponowane są w tych kwestiach widełki. Co do ilości dań, to przyjmuje się, że pięć jest najbardziej optymalnych. Mniejsze wartości powinny być uzupełniane we własnym zakresie. Z kolei jeśli chodzi o kaloryczność to można spotkać warianty od 1000 do 2200. Z zaznaczeniem, że ten pierwszy przeznaczony jest dla osób nie uprawiających aktywnie sportu. Z kolei ten najwyższy jest właśnie dla tych trenujących. Nie można tych wartości stosować naprzemiennie, ponieważ wówczas organizm dostanie za mało energii, bądź za dużo co doprowadzi do gromadzenia tkanki tłuszczowej.

Catering dietetyczny – ile kalorii?

Powyżej napoczęliśmy temat kalorii. Warto rozbudować to zagadnienie o kilka istotnych kwestii. Mianowicie na początek powinno się skorzystać z usług dietetyka lub przynajmniej popularnych i zarazem ogólnodostępnych narzędzi jakimi są kalkulator BMI oraz BMR. Dzięki nim można ustalić czy posiadana aktualnie waga jest odpowiednia w stosunku do wzrostu, a także jakie jest szacunkowe zapotrzebowanie organizmu na kalorie. W tym drugim przypadku nie wolno zapominać, że ogromny wpływ ma prowadzony tryb życia np. siedzący lub bardzo aktywny. Specjalista może również dzięki specjalnemu urządzeniu sprawdzić jaki jest stosunek tkanki tłuszczowej do posiadanej wagi. Na podstawie tych wszystkich czynników określa się jaki wariant diety byłby najodpowiedniejszy dla organizmu.

Fit catering – tylko dla sportowców?

Na powyższe pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź. Mianowicie nie, fit catering nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób intensywnie trenujących fizycznie. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się u wszystkich, którym zależy na wprowadzeniu zasad zdrowego odżywiania do swojego życia np. za pośrednictwem https://bedietcatering.pl/katowice/. Jako iż daje ono sporą oszczędność czasu, to można również stwierdzić, że jest idealne dla osób pracujących wiele godzin. Wspomniana oszczędność bierze się oczywiście z faktu, iż nie trzeba samodzielnie robić zakupów spożywczych, obmyślać menu, a także gotować. Będzie to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają umiejętności kulinarnych, chęci gotowania, a także wiedzy z zakresu dietetyki. Te wszystkie czynniki zostaną wykonane przez zawodowców, a zamawiającemu pozostanie już tylko podgrzać i zjeść przywieziony posiłek. Na samym końcu stwierdzić można również, że dieta pudełkowa jest przeznaczona również dla osób leniwych. W tym przypadku wszystko zostanie wykonane za nich, łącznie z dowozem dań. Tym samym jest to rozwiązanie bezpieczne, gdyż osoby prowadzące siedzący tryb życia i nie uprawiające żadnej aktywności fizycznej są bardzo mocno narażone na otyłość i choroby, do których ona prowadzi. Można więc śmiało stwierdzić, że dieta pudełkowa jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wspomnianej otyłości, która w ostatnich latach zalewa nasz kraj. Wystarczy jedynie złożyć zamówienie w firmie cateringowej obsługującej interesujący nas region, a reszta wydarzy się sama.

Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*