Reklama

Budowlańcy okradli pracodawcę, bo nie chciał dać im zaliczki

Ł. K.
Dwaj robotnicy okradli swojego szefa i zniszczyli jedną ze ścian na placu budowy. Policja szybko namierzyła mężczyzn i teraz każdy z nich odpowie za dwa przestępstwa. Wszystko dlatego, że chcieli dostać zaliczkę.

Pracownicy na budowie w Ligocie zażądali od swojego szefa zaliczki. Ten odmówił, bo do ich wypłaty pozostał jeszcze tydzień. Wtedy mężczyźni odmówili pracy, ale to był dopiero początek. 23- i 28-latek zaczęli wynosić z kontenera rzeczy należące do pracodawcy. Zabrali laptop, 2 piły spalinowe, młot udarowy oraz frezarkę. Wszystkie rzeczy warte ponad 10 tys. zł. Kiedy wychodzili z terenu budowy ze skradzionymi przedmiotami, zaczepił ich jeden z pracowników. Chciał namówić mężczyzn do oddania rzeczy, ale uderzył go 23-latek. Mężczyźni poszli, ale po chwili wrócili i zniszczyli jedną ze ścian konstrukcyjnych na budowie. Straty zostały oszacowane na 20 tys. zł. Policja została szybko powiadomiona i równie szybko zatrzymała robotników. Skradzione rzeczy udało się odzyskać. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty. Obydwaj odpowiedzą za zniszczenie mienia. Dodatkowo 23-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, a jego kolega zarzut kradzieży. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij