Reklama

Będzie głosowanie przez internet w budżecie obywatelskim

Grzegorz Żądło
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego w Katowicach będzie pierwszą, w którą będzie można głosować przez internet. Decyzję w tej sprawie podjął już prezydent Marcin Krupa.

Z bólem serca dopuściłem głosowanie przez internet – powiedział prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Ligoty i Panewnik. – Dlaczego z bólem serca? Bo głosy w tej sprawie były podzielone. Również wśród radnych (więcej o tym tutaj). Co ciekawe, większe obawy mieli ci młodsi. Przekonywali, że istotą budżetu obywatelskiego jest włączenie mieszkańców do jakiejś inicjatywy, a nie kliknięcie w komputerze czy smartfonie. Więcej głosów jest jednak za tym, żeby głosować również elektronicznie – tłumaczył prezydent Katowic.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij