Reklama

Będzie emerytura dla kobiet z czwórką dzieci

Razem z premierem Mateuszem Morawieckim przygotowujemy projekt emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci – zapowiedziała w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej wicepremier Beata Szydło.

Jeśli wychowując dzieci, nie były w stanie wypracować sobie emerytury, będą miały gwarantowaną najniższą emeryturę. Jeśli pracowały, to będą miały ją uzupełnioną. Prace nad tym projektem trwają, on zostanie przygotowany do końca wakacji, a później zostanie przedstawiony do debaty parlamentarnej – obiecała.

Premier mówiła także o przygotowywanych programach wspierających rodziny studenckie – pakiecie dla młodych rodziców, którzy studiują i wychowują dzieci.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Zbyszko Czerwiec 13, 2018 at 1:20 pm - Odpowiedz

    Znowu rozdawnictwo nieswoich pieniędzy przed wyborami.
    Ta czwórka dzieci pewnie chętnie by się zrzuciła na emeryturę dla swojej mamy – ale nie, zabiorą kasę lepiej zarabiającym, podniosą podatki itp…

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij