Reklama

Będą zmiany dla kierowców w strefie kultury, ale nieprędko

Wiceprezydent Bogumił Sobula podczas posiedzenia komisji transportu.

Ł. K.
Parkowanie w strefie kultury to dobrze znany problem. Miasto przymierza się do zmian, ale będzie trzeba na nie poczekać. Wiadomo, że parkowanie będzie płatne. Jednak zasady mają być inne niż w strefie płatnego parkowania. Nadal aktualny jest pomysł budowy wielopoziomowego parkingu w tym miejscu.

Sprawa parkowania w strefie kultury powróciła na posiedzeniu komisji transportu rady miasta. O pomysł miasta na rozwiązanie problemu pytał radny Maciej Biskupski. Miasto zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebne są zmiany. Jednak na razie – poza tym, że parkowanie w strefie kultury będzie płatne – wiadomo niewiele. – Nie można mówić o prostym mechanizmie ewentualnego wprowadzenia opłat w strefie kultury (…), bo efekt takich działań odbije się w dwóch sąsiednich dzielnicach bardzo mocno. Mówię o osiedlu Gwiazdy i Koszutce – mówił Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. Dodał, że miasto rozważa powrót do powiększenia liczby miejsc parkingowych w strefie kultury. Jedynym możliwym rozwiązaniem byłaby budowa wielopoziomowego parkingu. Jednak jest zbyt wcześnie na to, by mówić o szczegółach takiej inwestycji. Nie wiadomo czy piętrowy parking miałby być pod- czy naziemny. Najprawdopodobniej opłaty za parkowanie obok NOSPR nie będą poszerzeniem strefy płatnego parkowania. W strefie kultury wprowadzone zostaną inne rozwiązania niż w SPP. Niewykluczone, że dla gości obiektów w strefie kultury opłata za parking będzie doliczana do biletu. To jednak odległa perspektywa. – Skorelowane jest objęcie strefy kultury opłatami z realnym uruchomieniem systemu węzłów przesiadkowych. Dlatego, w zależności od tego jak te prace inwestycyjne związane z budową będą postępować, to stopniowo i coraz bardziej będziemy prowadzili dyskusję z mieszkańcami i z państwem – mówił do radnych Sobula. Oznacza to, że najpierw uruchomione zostaną centra przesiadkowe, a dopiero potem miasto zajmie się strefą kultury. Propozycje mają być szeroko konsultowane z mieszkańcami.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij