Reklama

Będą utrudnienia na ul. Chorzowskiej. Trwa modernizacja sygnalizacji

Ł. K.
Utrudnienia na dużym skrzyżowaniu w centrum Katowic. Na ul. Chorzowskiej sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona na kilka godzin. Ruchem będzie kierowała policja, a przejazd będzie wolniejszy.

To ważna informacja dla kierowców, jeżdżących Drogową Trasą Średnicową. Skrzyżowanie ulic Chorzowskiej, Grundmanna i Stęślickiego jest modernizowane. Prace zaczęły się na początku sierpnia. Dzięki zmianom ruch ma się tu odbywać sprawniej. Przestawione zostaną maszty sygnalizacyjne u zbiegu ulic Chorzowskiej i Stęślickiego, zamontowana też będzie dodatkowa sygnalizacja. Przy okazji przebudowy sygnalizacji powstaną przejazdy dla rowerzystów. Rowerem będzie można przejechać wzdłuż  ul. Chorzowskiej i na drugą stronę, do ul. Grundmanna. Wiadomo już kiedy pojawią się utrudnienia dla kierowców. Sygnalizacja zostanie wyłączona w sobotę, 26 sierpnia. Pomiędzy 9 a 15 ruchem będą kierowali policjanci. Na środkowych pasach ul. Chorzowskiej mają stanąć urządzenia, które spowolnią ruch. przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał wolniej. To jeszcze nie koniec prac. Sygnalizacja może zostać wyłączona po raz kolejny w celu przełączenia na nową. Przebudowa może potrwać do końca sierpnia. Jej koszt to nieco ponad 290 tys. zł.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij