Reklama

Barbórka w Muzeum Śląskim

źródło: https://www.facebook.com/muzeumslaskie/

Szymon Kosek
Górników nie ma tu już od kilkunastu lat, ale pamięć o nich wciąż jest w tym miejscu żywa. Z okazji Barbórki Muzeum Śląskie przygotowało kilka specjalnych atrakcji.

Będą to warsztaty dla rodzin z dziećmi, prelekcja oraz możliwość zwiedzenia ekspozycji muzeum za 1 zł przez cały weekend.

Warsztaty dla najmłodszych odbędą się w sobotę o godz. 11 i o godz. 14. Dzieci będą mogły podczas nich przyjrzeć się wizerunkom św. Barbary w malarstwie, grafice i rzeźbie. Wykonają też swoje prace przy użyciu węgla. Dorośli będą mogli wysłuchać wykładu dr Beaty Piechy-van Schagen pt. „Barbórka a Dzień Górnika. Górnicze świętowanie 4 grudnia”. Prelegentka opowie o tym, jak obchody Barbórki zmieniały się na przestrzeni dziejów. Początek wykładu o godz. 16. Wstęp na warsztaty kosztuje 7 zł od dziecka, na wykład – 1 zł od osoby.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij