Reklama

Alkohol jako prezent na Dzień Ojca? Po naszych pytaniach hipermarket usuwa reklamę

G. Ż.
W hipermarkecie Auchan przy DTŚ na dziale z alkoholem znalazł się plakat, który część klientów odczytała jako zachęcanie do kupna w prezencie na Dzień Ojca wódki czy whisky. Po naszych pytaniach centrala firmy zdecydowała o jego usunięciu.

Na widoczny na zdjęciu plakat zwróciła uwagę jedna z naszych czytelniczek. – Byłam zbulwersowana, inni też. Przecież to jest utrwalanie stereotypu, zgodnie z którym najlepszy prezent dla mężczyzny to alkohol. Chyba nikomu nie powinno zależeć na rozpijaniu społeczeństwa, a promowanie alkoholu jako prezentu dla taty jest nie na miejscu  – argumentuje nasza czytelniczka. Dodaje, że zdaje sobie sprawę, że plakat był skierowany do dorosłych, ale przecież wstęp na dział z alkoholem mają też dzieci.

W odpowiedzi na nasze pytania rzecznik prasowy Auchan Polska Dorota Patejko poinformowała, że akcja „Dzień Taty” została przeprowadzona lokalnie, tylko w sklepie w Katowicach. – Plakaty o treści „23.06 DZIEŃ TATY” w podobnej formie są zlokalizowane na różnych działach w tym sklepie, a ich treść ma na celu promowanie różnych pomysłów na prezent – natomiast absolutnie nie promuje alkoholu. Jest to jedynie forma przypominająca o zbliżającym się święcie Dnia Taty – przekonuje Patejko. – Być może niefortunne było ulokowanie tego typu plakatu na dziale napoje/alkohole, dlatego po pana mailu został usunięty – dodaje.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij