Reklama

25-lecie musicalu Metro w Spodku [ZDJĘCIA]

Łukasz Kądziołka
Najsłynniejszy polski musical wrócił po wielu latach do Spodka. To ten sam spektakl co 25 lat temu, ale nieco uwspółcześniony. Jak pokazuje frekwencja w Spodku, nie brakuje chętnych by ponownie obejrzeć Metro.

Premiera Metro odbyła się na Broadwayu w 1992 roku. Od tamtej pory spektakl był wystawiany w Polsce około 2000 razy. W tym czasie zagrali w nim m. in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Doda i Michał Milowicz. Zmieniła się obsada, powiększyła scena, doszły kamery i telebimy. Jednak samo Metro jest takie jak kiedyś.

Widowisko o młodzieńczych marzeniach, pieniądzach i miłości ma już 25. lat. Piątkowy spektakl w Spodku zaczął się od krótkiej projekcji archiwalnych nagrań z prób do musicalu. Dla publiczności przewidziano połowę widowni hali, wyprzedały się prawie wszystkie miejsca. Wiele osób przyszło zobaczyć spektakl kolejny raz, ale nie brakowało też młodszych widzów. Główne role w Katowicach zagrali: Janusz JózefowiczMariusz CzajkaNatalia SrokoczJan Traczyk. W spektaklu pojawiły się żarty dotyczące współczesnych wydarzeń m. in. dobrej zmiany, a jeden z bohaterów mówił śląską gwarą.

Zobacz zdjęcia

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij